W chwili rysowania planu przestrzeni myśli się o instalacjach elektrycznych, rozplanowaniu źródeł światła, kina domowego, głośników albo centralki grzewczej. Kiedy rozpoczyna się wykańczanie wnętrz, myśli się o tym przede wszystkim w kontekście ukrycia zbędnych rzeczy jak kabelki lub przetwornik PT100. Przyłącza można dość prosto schować za ścianą lub w rynience podłogowej. Jeżeli jest ich kilka i nie ma szans na zupełne ich „zniknięcie”, można połączyć je w wiązki i chwycić taśmami zaciskowymi.
Jeśli kable od sprzętów są za długie, i przez to powodują bałagan, można zastąpić je krótszymi. Ostatecznie kable można schować za elementem dekoracyjnym, zasłoną lub lustrem. Rzeczą, która jest świetnie ukryta, lecz świetnie działa, jest ogrzewanie podłogowe i jego instalacja. Nawet centralka i stacja regulowania temperatury może być schowana w nie rzucającym się w oczy punkcie mieszkania. Sprawdź: gdzie kupic przetwoenik pt 100 jeżeli już mowa o centrali sterującej, możemy wmurować w ścianę w całkiem nieinwazyjnym punkcie mieszkania różne włączniki, programowalne urządzenia do regulowania temperatury, jak na przykład przetwornik PT100 albo termostat.
Dość modne jest ukrywanie wszystkich bezpieczników i części włączników w specjalnej szafie – małej skrzyneczce z zatrzaskiem. Skrzynka zlewa się ze ścianą (możemy ją pomalować na dowolny kolor), a przy tym gromadzi wszelkie bezpieczniki w konkretnym miejscu. Jest to wygodny sposób, ponieważ możemy kilkoma ruchami odłączyć całą instalację elektryczną.
Nie rezygnuj – kontynuuj przeglądanie (https://www.e-specjalista.net.pl/pl/c/Listwy-przypodlogowe/7) wciągających Cię postów. Znajdziesz ich dość sporo na naszej nowej stronie. Zachęcamy!
Ze względu na rozpowszechniony dostęp do sieci, niemal w każdym mieszkaniu jest skrzynka. Te sprzęty też możemy łatwo ukryć, na przykład na półeczce w ścianie albo w niszy. W razie konieczności dostęp do nich nadal jest prosty, lecz nie rzucają się za bardzo w oczy.