Czym jest krzemian sodu, jak należy go magazynować i jakiego rodzaju ma właściwości?

Sól krzemowa nazywana również krzemianem sodowym jest białym, pylistym proszkiem, dobrze rozpuszczalnym w wodzie. Można by także napotkać inne moduły molowy i ciężary nasypowe krzemianów suszonych, które sporządzane są wg.

indywidualnych wskazówek klientów.

porady

Autor: avda-foto
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu krzemian sodowy używany jest do produkcji środków myjących, myjąco-dezynfekujących i myjąco-czyszczących. Jest także składnikiem wyrobów chemii gospodarczej czy różnych środków chemicznych. Przez wzgląd na dużą alkaliczność taki krzemian sodowy działa drażniąco na błony śluzowe oraz skórę. Powoduje także bardzo poważne uszkodzenia narządu wzroku. Rekomenduje się pracę w specjalistycznych maskach przeciwpyłowych i we właściwych okularach ochronnych. Jest to preparat niepalny i nie podtrzymuje procesu palenia. Krzemian sodowy pakowany jest w worki polietylenowe, big-bagi czy w torby z papieru z wkładką PE.
Krzemian sodu nie jest produktem określanym jako groźny produkt w rozumieniu przepisów ADR i RID. Środek ten trzeba przechowywać w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o recykling odpadów, to produkt ten ma stosunkowo duże PH. Kiedy jest rozsypany i tworzy odpad, to trzeba zebrać go do worków lub zbiorników. Powinny być one odporne na funkcjonowanie tego preparatu, a następnie trzeba go zneutralizować. Resztki po zgrubnym zebraniu trzeba spłukać bardzo znaczną ilością wody. Metakrzemian sodu jest produktem powszechnie dostępnym na rynku. Dla przykładu opakowanie o wadze 1kg oferowane jest za cenę ok. trzydzieści zł. oczywiście można go kupić również w o wiele mniejszych opakowaniach np. o wadze 100 lub 200 g.

Czy chcesz może dostać link do artykułu, gdzie czekają na Ciebie następne posty? Sądzimy, że spodoba Ci się nowy serwis.

Do kupienia jest w internecie.

Jest używany jako składnik kąpieli mycia oraz odtłuszczania oraz do efektownych doświadczeń. Oferowane Produkty w internecie są towarami oznakowanymi zgodnie z GHS. Na etykietkach mają datę przydatności do użycia 2-5 lat od daty wyprodukowania zależnie od substancji.
Both comments and pings are currently closed.