Każdy z nas jest świadomy, jak ogromna inwestycją bywa wzniesienie domu. Istotną jej częścią bywa wznoszenie ścian, które oddziałuje na stan całego budynku i na wygodę osób, które w przyszłości będą użytkować ten budynek (rekomenduję płyty ogniochronne mercor sa) (przeczytaj prawidłowo murować ściany). Murowanie ścianek wymaga zgromadzenia tak i ogromu półfabrykatów, jak również porządnego sprzętu i przydatnych artykułów, jak kielnie bądź wiadra. Oczywiście wznoszenie ścian wymaga także właściwego czasu, jaki musi się odczekać, by ściana idealnie wyschła. Wszystkie wspomniane czynniki znacznie wpływają na koszty postawienia domu, jak też potrafią zaprowadzać na placu budowy nieład i zamieszanie. Pomyślnie istnieje alternatywa, która pomaga wyeliminować te trudności i znacznie skrócić oraz ułatwić przebieg stawiania ściany.
Planując budowę domu, dobrze jest uwzględnić murowanie na sucho. Ta postać scalania pustaków szlifowanych pomaga znacznie zmniejszyć ilość zaprawy, jaka konieczna jest przy stawianiu ścian, jak też przyspieszyć sam tok pracy. W wypadku tradycyjnego murowania okres czekania, aż mur należycie wyschnie, może wynieść nawet do kilku tygodni, co przy zastosowaniu suchej zaprawy da się przyspieszyć, gdyż jest ona gotowa do dalszych prac już po dwóch dobach. Metoda murowania na sucho pozwala także zredukować liczbę surowców i wyposażenia na budowie, ponieważ aplikacja suchej zaprawy odbywa się przy zastosowaniu dozownika dołączonego do opakowania i nie wymaga mieszania w betoniarce.
Poznaj korzyści płynące z zastosowania suchej zaprawy
Murowanie na sucho okazuje się nie tylko dogodną ale i oszczędną formą budowania ścian. Uznaje się również, że zastosowanie tej metody pomaga owocnie zredukować problem wystąpienia mostków termicznych, a co za tym idzie: wilgoci w budynku i pojawienia się pleśni. Wspomniana metoda posiada wiele plusów, dlatego jest rekomendowane przez specjalistów w kraju i za granicą.