Zamiast standardowych i zimnych budynków ceglanych coraz dużo ludzi buduje drewniane domy. Popularne są naprawdę niewielkie domy parterowe bez poddasza (jak domy.projektoskop.pl/domy-8721.htm), mogące pojawić na działce budowlanej w krótkim czasie. To domy z bali buduje się tak szybko. Równie kuszące są domy szkieletowe drewniane.
Czy znasz już tak świeży tekst (https://febestore.pl/333/uprawa-roslin)? Znajdziesz w tamtym miejscu naprawdę sporą ilość atrakcyjnych informacji na ciekawy dla Ciebie temat. Przeczytaj a nie pożałujesz!
Około kilka miesięcy od dnia rozpoczęcia budowy już można wprowadzić się do upragnionego domu.
Dlaczego drewno?
To moda sprawiła, że domy drewniane zastąpiono ceglanymi. Dzisiaj spokojnie powraca się do wypartych metod. Oba rozwiązania mają rzeczywiście swoje wady. Drewno zdecydowanie jest najstarszym budulcem i na pewno energooszczędnym. Absorbuje ciepło i nie wychładza się tak jak standardowy dom.
Domy szkieletowe i z bali
Domy z bali często kojarzą się z letniskowymi domkami nad jeziorem albo góralskimi chatkami. Całoroczny domek powinien być przede wszystkim zbudowany w luźnym stylu, a gdy drewniane ściany wywołują skojarzenie mieszkańcom z myśliwskim domem, mogą przykryć je płytami re gipsowymi. Można kupić projekt i skorzystać z usług firmy zajmującej się taką techniką budowlaną. Co ciekawe konkurują z nami Litwini, którzy niezwykle często wznoszą w naszym kraju wcześniej zamówione domy.
Domy szkieletowe tworzy się z wyciętych już drewnianych elementów, odpowiednio wypełnionych izolacją, z najlepszego materiału. Zewnętrznie są podobne do zwykłych murowanych domów. Tego typu technika budowlana to nie tylko parterowe domki jednorodzinne, ale też takie projekty bliźniaków na projektoskop.pl i domów wielomieszkaniowych – nawet trzypiętrowych.
Oczywiście wybór to kwestia budującego, obie te technologie są zbliżone do siebie. Fani domów z bali często wybierają miłe i nieco bajkowe chatki. W dodatku cena dużego domu jest dużo niższa niż koszt mieszkania w dużym mieście. Szkieletowe budownictwo nie każe wiązać się z narzuconym stylem i pozwala na większe możliwości.