Nie ma to bardzo dużego znaczenia czy obecnie wznosimy dom lub pracujemy przy wylewce fundamentów. W końcu napotkamy się na swej drodze z koniecznością skorzystania z osuszacza budowlanego.
Osuszacz budowlany pozbędzie się niechcianej wilgoci i przyspieszy tym samym proces budowania całego obiektu.
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Dzisiaj w sprzedaży jest dostępnych bardzo dużo rozwiązań, które mają usunąć wilgoć oraz ułatwić nam pracę. Osuszacze kondensacyjne i osuszacze absorpcyjne są fundamentalnymi rozwiązaniami wykorzystywanymi do suszenia domów i budynków. Osuszacz kondensacyjny konstrukcją swą przypomina klimatyzację. Działanie jego oparte jest na skraplaniu wody, która jest produkowana na chłodnych powierzchniach. Narzędzie tego typu złożone jest ze sprężarki, wentylatora i dwóch płaszczyzn, które wymieniają ciepło. Jedna powierzchnia chłodzi powietrze, a druga ogrzewa. Rozkład chłodzenia posiada hermetyczną zabudowę, dzięki temu trzeba jedynie pamiętać podczas użytkowania tego typu osuszacza o systematycznym czyszczeniu filtra powietrza. Mocną stroną takiego rozwiązania jest niezwykle właściwa efektywność przy wąskim przedziale wilgoci oraz temperatury.
Jeżeli masz chęć znaleźć materiały na ten temat, to przejdź tutaj kontener na gruz katowice i zobacz pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.
Osuszacz kondensacyjny będzie się znakomicie sprawdzał w każdym miejscu tam, gdzie do obcowania mamy z dużą wilgotnością powietrza, która równa się więcej niż 70-80% i przy temp. w granicach 30 stopni Celsjusza.
Źródło: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacz adsorpcyjny funkcjonuje na trochę odmiennej zasadzie. Za jego pomocą wytrącana jest wilgoć z powietrza. Jako swój najważniejszy element narzędzie ma wirnik zatem absorbent. Absorbent wytworzony jest na bazie żelu krzemionkowego. W takiej sytuacji wilgoć z powietrza zgromadzona jest na rotorze.
Wyróżnić można dwa typy urządzeń, które stosowane są w domu oraz w bardziej profesjonalnych celach. Warto pamiętać o tym, że osuszacz budowlany zużywa więcej prądu niż osuszacz kondensacyjny. Nie nadaje się także do pomieszczeń o niezwykle silnym zapyleniu.