Wiele osób szuka najlepszego rozwiązania problemu grzania mieszkania, które rzeczywiście będzie idealne pod wieloma względami: kosztów montażu samej instalacji, kosztów użytkowania i bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła jest jednym z optymalnych rozwiązań?
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście na początku pojawia się pytanie, jak to właściwie działa? Jeżeli pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną, uzyskiwaną z przyrody (słońca, wody, powietrza), czy będą z powodzeniem pracować niezależnie od tego, czy sezon grzewczy będzie długi, czy nie? Gdy mówimy o idealnym ogrzewaniu, mamy na myśli równomierne rozłożenie ciepła w całym naszym mieszkaniu, możliwość ustalenia temperatury, która ma być stała na przykład w łazience i sypialni, a chcemy żeby była ona inna niż w salonie. Czy to zadziała jeżeli zdecydujemy się na ogrzewanie pompą ciepła? Okazuje się, że tak, ponieważ naprzeciw wychodzą środki nowoczesne, lecz sprawdzone. Przede wszystkim należy zadbać o to, żeby instalacja pompy pompy ciepła szczecin ciepła była dobrze zaplanowana (czytaj więcej). Aby nie zanotować zbyt dużych strat ciepła, a maszyny, takie jak sama pompa, kolektory i kotły kondensacyjne, dobrze narysowane i umiejscowione. Pomogą w tym dokładne obliczenia przygotowane przez fachową firmę. Co więcej, odpowiednio ustawiona pompa pozwoli znacząco obniżyć wysokość rachunków. Początkowo rzeczywiście decyzja o tym, aby zdecydować się na ogrzewanie pompą ciepła, może być odwlekana, bo wstrzymywać może nas dość wysoka cena urządzenia i całej instalacji, bo może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych (z włączonym w to montażem i z budową wymiennika ciepła). Ale przy decyzji przede wszystkim musimy wziąć pod rozwagę fakt, że jednorazowo to spory wydatek, ale zagwarantuje on wieloletnie korzystanie z funkcjonującego w naszym domu systemu grzewczego. Nie generuje on też wysokich kosztów podczas pracy, choć potrzebuje ciągłego dopływu energii elektrycznej.
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze umiejscowiona instalacja pompy ciepła ( NANOTERM) oddaje kilka razy więcej ciepła niż włożyliśmy do niej energii elektrycznej, bowiem odbiera ciepło z gruntu i, po podwyższeniu temperatury w pompie ciepła, wraca do grzejników. Rozwiązanie jest praktyczne, bezpieczne i czyste, a co za tym idzie nowoczesne.