Zakupienie lub pożyczenie całości rusztowania zależy od potrzeb inwestycji – jeśli firma ma na przyszłość następne inwestycje i budowy jednorazowy koszt może bardziej się opłacić. Doraźne skorzystanie z rusztowania, bez którego nie można pracować, to scenariusz, przy którym warto rozważyć jednorazowy wynajem.
Decydując się na drugie rozwiązanie inwestor powinien liczyć się z ceną, która zależy tu od kilku elementów.
Kliknij kluczowy link. Na stronie znajdziesz pożyteczne fakty na ten temat, omówione w tekście.
Istotnym jest wskaźnik ceny rusztowania do powierzchni (liczony w m2). Cennik zależy ponadto od okresu „stania” rusztowania – wyższe ceny serwisanci żądają za okresy trwające krócej niż miesiąc, jednak już na rocznym wykorzystaniu rusztowania możemy zaoszczędzić krocie niż przy kilkukrotnym dzierżawieniu na krótsze okresy.
Koszt m2 rusztowania elewacyjnego zmniejsza się razem ze wzrostem wykorzystywanej powierzchni (więcej na tej stronie: ). Dysproporcje między dzierżawą tysiąca metrów kwadratowych rusztowania (wielkie inwestycje) a sprzętu o powierzchni niecałych stu metrów kwadratowych – na analogiczny okres czasu – sięgają kilkunastu groszy za m2. Przy setkach metrów kwadratowych i biorąc pod uwagę dwa-trzy miesiące robi to niebagatelną różnicę.
Choćby dla wymienionych wyżej parametrów wynajem rusztowań warto dokładnie i rozsądnie przemyśleć i … przeliczyć. Zestawienie z konkurencją, czy ewentualne obniżki pozwolą zaoszczędzić środki, które przydadzą się w innej gałęzi budowlanej. Żeby dowiedzieć się więcej, polecam dodatkowe informacje tutaj.
Pożyczane rusztowanie elewacyjne to ponadto koszty związane z transportem, rozlokowaniem i – po wszystkim – demontażem rusztowania. Firmy naliczają sobie każde z tych usług, ustalając określone wytyczne. Gdzieniegdzie ceny za najem, dyslokację i demontaż są do uzgodnienia z klientem.