Lokal stanowi zabezpieczenie transakcji, więc dzięki temu klienci otrzymują korzystne oprocentowanie, dużo mniejsze niż w przypadku zwykłych kredytów. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem zaczyna się również cieszyć leasing na nieruchomość, szczególnie wśród zakupów firmowych.
Ten tekst jest dla Ciebie ciekawy? Jeśli tak to, przejrzyj także podobne witryny (www.lokum-deweloper.pl/nasza-oferta/), które mają informacje na opisywany temat.
W krajach zachodnich przy jego pomocy finansowane jest koło połowy tego typu zakupów, u nas statystyki te wypadają znacznie gorzej, lecz powoli się to zmienia. W wielu przypadkach z leasingu zaczynają także korzystać osoby indywidualne, ponieważ jego koszty są bardzo podobne jak kredytu, a jednak posiada kilka ważnych zalet. Jaki pierwszą warto wymienić prostota uzyskania. W przypadku kredytów niezbędne będzie doniesienie ogromnej liczby dokumentów związanych z samą nieruchomością i zarobkami. Przy leasingu formalności jest znacznie mniej, dzięki temu, że właścicielem lokalu cały czas zostaje leasingodawca, to zupełnie odpadnie strona związana z dokumentami nieruchomości. Znacznie łatwiej jest także jeżeli chodzi o stronę finansową, tu również nie są przeprowadzane tak dokładne kontrole poziomu zarobków.
Przeciętny leasing mieszkań polega na tym, że firma leasingowa udostępnia je klientom do użytku w oparciu o podpisaną umowę, a ci zobowiązują się w zamian do comiesięcznego płacenia rat. W przypadku firm dodatkowym ułatwieniem będzie fakt, że dzięki temu mają one znacznie prostsze rozliczenia księgowe. Wybierając taki wariant finansowania trzeba jedynie mieć świadomość tego, że formalnie właścicielem lokalu cały czas pozostaje leasingodawca, tak więc trzeba tu stawiać na rzetelne, sprawdzone firmy. Zobacz: leasing obiektów mieszkalnych.