Chcesz pracować jako ślusarz? Dowiedz się, na czym polega zajęcie ślusarza i jakiego rodzaju wykształcenie, doświadczenie i predyspozycje są mile spostrzegane w tym zawodzie.
Jedni myślą, że robota ślusarza jest uciążliwa i nieprzyjemna, a na dodatek kiepsko płatna. Według drugich, ślusarz to fach „pożyteczny”, natomiast sama praca, acz nie należy do łatwych i zupełnie bezpiecznych, to jednak przynosi mnóstwo zadowolenia, a zaangażowanie jak też dodatkowe uprawnienia pozwalają na odbieranie przyzwoitej pensji. Ślusarz jest to jeden z najstarszych rzemiosł na globie. Znany był już w czasach starożytnych, natomiast jego rozkwit przypadł na czasy średniowiecza. Pomimo upływu lat jak też rozwoju technik, ślusarstwo wciąż jest potrzebne. Z umiejętności ślusarzy powszechnie korzysta się w szeroko zrozumianym przemyśle metalowym i budowlanym.
Źródło: http://www.flickr.com
Ślusarze zajmują się ręczną czy też ręczno-maszynową obróbką metali na zimno. Opracowane metale są potem wykorzystywane w czasie montażu a także reperacji urządzeń technicznych i konstrukcji stalowych i do produkowania rozmaitego typu metalowych przedmiotów, takich jak: zamki – zobacz zamki elektryczne – i klucze, bramy, kraty, płoty, balustrady oraz podnośniki do drzwi i okien, zbiorniki, kształtowniki, metalowe produkty artystyczne i inne. By wykonywać pracę w zawodzie ślusarza trzeba ukończyć szkołę zawodową bądź technikum o ślusarskim profilu lub dowolną średnią szkołę, po której możemy zapisać się na odpowiedni kierunek w szkole policealnej.
Ślusarz powinien być dokładny jak też sumienny w trakcie wykonywania obowiązków a także posiadać dobrą kondycję fizyczną jak też zdrowie, szczególnie wzrok jak też ruchową koordynację.