Jednak zawsze można zadbać o suplementarną izolację cieplną posadzki, czy framug okiennych. W tym wypadku doskonały okaże się na pewno filc techniczny (filc techniczny). Jest to rodzaj grubej tkaniny wykonanej przeważnie z włókniny naturalnej. Znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. W budownictwie ma wielorakie przeznaczenia. Na przykład może być wykorzystany jako wykładzina izolacyjna i dźwiękochłonna, do wyrobu uszczelnień, czy podkładek chroniących podłogę przed otarciami, pod meble.
Zastosowany pod wykładzinami i panelami, nie tylko tłumi hałas, ale również dociepla pokoje i spłyca krzywizny podłoża. Ma to niebagatelne znaczenie, w wykańczaniu pokoików dla dzieci. Dzięki dodatkowo zabezpieczonej posadzce, dzieci bawiąc się, nie odczują chłodu.
Jeśli opublikowany tu tekst jest dla Ciebie absorbujący, to bez obaw zobacz też uwagi z www (https://www.eogniwa.pl/kategoria/4-ciegnowe) – one również są warte Twojego zainteresowania.
Kiedy na warstwie filcu wyłożymy wykładzinę, na dodatek nadamy podłożu odpowiednią miękkość. Szczelne framugi drzwiowe i okienne też są sposobem ograniczenia do minimum wydatków związanych z ogrzewaniem domu. Również w tym przypadku, filc techniczny okaże się niezwykle pomocny. Jeśli posiadamy stare, drewniane framugi, na pewno sporym problemem jest duża przepuszczalność. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście całkowita wymiana okien, ale jeśli fundusze są niewystarczające, możemy zawsze chociaż je uszczelnić. Na rynku są dostępne samoprzylepne uszczelki filcowe, które wspaniale się nadają w tym celu.
Mogłoby się wydawać, że stosowanie filcu, uszczelek, czy taśm zabezpieczających, to mało ważne zabiegi wykończeniowe,a używane materiały termoizolacyjne można zbagatelizować. Widzimy, że zyski jakie mamy z troski o najmniejsze szczegóły, bardzo przewyższają koszty zakupionych materiałów.