efektywne osuszanie ścian jest to proces dość czasochłonny i złożony, toteż musi być poprzedzony zidentyfikowaniem oraz wyeliminowaniem powodów zawilgocenia.
Najczęstszą przyczyną jest penetracja gruntowej wilgoci fundamentów w wyniku złego stanu izolacji.
Źródło: http://www.flickr.com
Widok zawilgoconych murów to nie rzadkość. O powodzeniu osuszających prac decyduje należyta eksploatacja zrealizowanych zabezpieczeń. Powinna ona polegać przede wszystkim na pielęgnacji systemów odprowadzania opadowych wód z tarasów jak też obszaru przyległego do budowli, utrzymywaniu drożności drenaży, ciągłej sprawności systemu wentylacyjnego itd.
Zobacz ten serwis (http://przyparku.com.pl/), gdyż on z pewnością także Cię bardzo zaciekawi. Opisuje on zbliżoną problematykę, więc nie czekaj i kliknij tu!
Pominięcie chociaż jednego z owych czynników może uniemożliwić osuszenie budowli.
Źródło: http://www.flickr.com
Metody likwidowania wilgotności z murów możemy podzielić na naturalne jak też sztuczne. Czasochłonne sposoby naturalne sprowadzają się do odkopania fundamentów domku, które następnie poddane wpływowi atmosferycznego powietrza stopniowo tracą wilgoć. O wiele korzystniejsze – przez wzgląd na szybkość osuszania i jego skuteczność – będzie wykorzystanie ze sztucznych metod. Sposoby te polegać będą na odtworzeniu tak zwanej poziomej izolacji budowli – przerywają migrację wilgotności ku górze, dzięki czemu upraszczają proces jej odparowywania.
Suszenie tymi sposobami odbywa się w dużej mierze inwazyjnie (na przykład metodami mechanicznymi albo elektromagnetycznego promieniowania), a także nieinwazyjnie – dla przykładu osuszacze powietrza, techniki kondensacyjne. Mur wysycha dzięki podniesieniu temperatury do wewnątrz pomieszczenia przy równoległym zapewnieniu właściwej wentylacji.